Kategória: Aktuality, Preteky

Víťazstvá našich bežcov

V závere atletickej sezóny sa naši bežci zúčastnili viacerých behov na ceste i v teréne. Na 11. ročníku Energetickej pätnástky v Jaslovských Bohuniciach (26. 9.) dobehol Michal Kavacký na 2. mieste, za víťazným O. Puškárom (Slávia Trnava) zaostal 6 sekúnd.  Vo Vrútkach 27. 9. sa konal 17. ročník Behu priateľov jedľovín. Medzi žiačkami dobehla Nikolka Štefundová na 2. mieste so stratou len 1 sekundy za N. Nágerovou (Martin). V ka-tegórii dorasteniek s veľkým náskokom zvíťazila Iveta Lisková. Na 4. ročníku Behu na chatu Kmínek obsadil Miroslav Neslušan celkovo 2. miesto. Na cestnom behu Od pamätníka k pamätníku v Stráňavách (38 ročník) 10. októbra zvíťazili  Nikolka Štefundová (žiačky), Marek Čierňava (dorastenci), Alena Pochybová (ženy). Ďalšie umiestnenia našich bežcov: Matej Minarovič 3. miesto (dorastenci), Miroslav Neslušan 4. miesto (muži do 40 rokov), Peter Gajdoš 5. miesto (muži do 50 rokov). V Bratislave na 7. ročníku Memoriálu Janka Jakubca dobehol Michal Kavacký tretí.

Mgr. Milan Slivka