Kategória: Aktuality, Preteky

Patrik Žúbor bronzový na dorasteneckých halových majstrovstvách Slovenska

Halová atletická sezóna vrcholí, bežci AK MŠK Kysucké Nové Mesto sa zúčastnili viacerých podujatí.

Najskôr štartovali v januári na majstrovstvách Stredoslovenského atletického zväzu. Medzi žiačkami na 800 m obsadila Nikolka Štefundová ôsme miesto. V behu dorastencov na rovnakej vzdialenosti dobehol Janko Klučiarik piaty, medzi mužmi Marek Čierňava obsadil tretie miesto. Na 1500 m žiakov zvíťazil Patrik Žúbor. V behu na 1500 m dorasteniek dobehla Iveta Lisková druhá. Na začiatku februára štartoval Juraj Vitko na majstrovstvách Západoslovenského atletického zväzu. V behu na 3000 m zvíťazil v čase 9:04,77.

V sobotu 20. 2. sa v bratislavskej hale Elán konali dorastenecké majstrovstvá Slovenska v hale. Z bežcov AK MŠK Kysucké Nové Mesto na nich štartovali Iveta Lisková a Patrik Žúbor, obaja v behu na 1500 m. Iveta dobehla na nevďačnom štvrtom mieste v čase 5:13,79 so 4 sekundovou stratou na S. Vnenčákovú (Svit). Patrik Žúbor (ešte patrí do žiackej kategórie) bežal výborne a dobehol na peknom treťom mieste v novom osobnom rekorde 4:39,13.