Kategória: Aktuality, Turnaje a súťaže

Úspešní šachisti zo ZŠ Clementisova KNM, medaila z MAJSTROVSTIEV EURÓPSKEJ ÚNIE

V ZŠ Clementisova Kysucké Nové Mesto sú vytvorené výborné podmienky pre žiakov školy pre kráľovskú hru – šach. Škola má šachovú klubovňu, v ktorej sa môžu žiaci nerušene venovať tejto hre. Najlepší mladí šachisti majú možnosť reprezentovať Kysucké Nové Mesto v Šachovom klube MKŠS KNM v rôznych šachových súťažiach – súťaže jednotlivcov alebo družstiev.

V ZŠ Clementisova Kysucké Nové Mesto sú vytvorené výborné podmienky pre žiakov školy pre kráľovskú hru – šach. Škola má šachovú klubovňu, v ktorej sa môžu žiaci nerušene venovať tejto hre. Najlepší mladí šachisti majú možnosť reprezentovať Kysucké Nové Mesto v Šachovom klube MKŠS KNM v rôznych šachových súťažiach – súťaže jednotlivcov alebo družstiev. Najúspešnejšími žiakmi zo ZŠ Clementisova KNM, ktorí v škol. roku. 2013/2014 úspešne reprezentovali Kysucké Nové Mesto boli: Lucia Ševčíková – 2. miesto na M SR – kat. D8, Pavol Mazúr – 11. miesto na M SR - rapid, Jakub Sirovátka – 18. miesto na M SR - rapid, Samuel Mazúr – 23. miesto na M SR – kat. CH16, Adam Hmíra – 30. miesto na M SR - rapid, Stanislav Slivoň – 42. miesto na M SR - rapid. Lucia Ševčíková sa svojim medailovým umiestnením na Majstrovstvách SR dostala do reprezentácie mládeže SR a bola nominovaná reprezentovať Slovenskú republiku na MAJSTROVSTVÁCH EURÓPSKEJ ÚNIE v kategórii dievčat do 8 rokov. Pre Slovensko získala striebornú medailu. Majstrovstvá EÚ sa uskutočnili v Koutoch nad Desnou /Česká republika/. Zúčastnilo sa 115 detí zo 16 krajín a súťažili v kategóriách do 8, 10, 12, 14 a 16 rokov. Najmladší chlapci a dievčatá súťažili spoločne v kategórii do 8 rokov a na záver boli vyhodnotení zvlášť chlapci a dievčatá. Záver majstrovstiev natáčala aj Česká televízia. Slávnostného vyhlásenia výsledkov se zúčastnil i prezident Slovenského šachového zväzu a zástupca ECU, pán Martin Huba. Výsledky medailistov do 8 rokov: V kategórii chlapcov zvíťazil Bao Anh Le Bui (Nemecko), druhé miesto obsadil Timothe Razafindratsima (Francúzko) a bronz si odviezol Teodor-Cosmin Nedelcu (Rumunsko). V kategórii dievčat zvíťazila Zsoka Gaal (Maďarsko), druhé miesto vybojovala Lucia Ševčíková (Slovensko) a bronzovú medailu získala Petya Karavanová (Bulharsko).