Kategória: Aktuality

Preteky turistickej zdatnosti

V sobotu 11.6.2011 sa uskutočnilo krajské kolo PTZ (pretekov turistickej zdatnosti) v Klokočove za účasti 145 pretekárov v 13 kategóriách zo Žilinského kraja.

Preteky organizovala RRKST Čadca v spolupráci s obcou Klokočov, ktorá aj preteky finančne podporila. Zúčastnili sa aj členovia ŠKT KNM ako rozhodcovia  a  organizátori. Preteky mali vynikajúcu úroveň a konali sa za krásneho slnečného počasia. V septembri sa

uskutoční v Nesluši 3.kolo Kysuckého pohára, ktoré organizujeme a budeme mať čo robiť, aby sa nám ich podarilo zorganizovať na takej úrovni. Veríme, že nám v tom pomôže mesto ako aj sponzori, ktorí radi podporujú mládež a hlavne keď dosahujú také vynikajúce výsledky.

ŠKT Kys.N.Mesto reprezentovali 12 pretekári -TOM  Nábrežníček-KNM pod vedením Mgr.Márie Maxianovej. Podarilo sa im dosiahnuť opäť vynikajúce výsledky. Získali celkom 5 zlatých medailí-Filip Ďuriš, Diana Maxianová, Nikolka Mečárová, Zuzanka Maxianová a Filip Maxián, 3 strieborné medaily-Veronika Číčalová, Zuzanka Ďurišová a Mária Maxianová  a jednu bronzovú získal Tibor Poštek. Všetci medailisti postúpili na Majstrovstvá Slovenska, ktoré sa uskutočnia 3.7.2011 v Martine počas letného zrazu Slovenských turistov. Veríme, že sa im podarí dosiahnuť výborné výsledky aj tam, lebo Zuzanka Maxianová obhajuje vlaňajší titul Majsterky Slovenska.

František Žabka, predseda RRKST Čadca

Komentáre rss


Strana:  1

neboli pridané žiadna komentáre