Kategória: Aktuality, Turnaje a súťaže

Šachový klub MKŠS KNM hodnotí sezónu 2011/2012 – 5. miesto v 1. lige, medaile z majstrovstiev SR mládeže

Po úspešnej sezóne 2011/2012 nastal čas bilancovať. Šachisti KNM boli v súťažnom ročníku 2010/2011 v 1. lige súťaže družstiev nováčikom súťaže a umiestnili sa na 9. mieste. V sezóne 2011/2012 sa umiestnilo naše družstvo už na 5. mieste – čo je historicky najlepšie umiestnenie šachistov KNM v súťaži družstiev.

Poradie na prvých piatich miestach bolo:

  1. Košice 24 bodov
  2. Bardejov 21 bodov
  3. Svit 19 bodov
  4. Liptovská šachová škola 19 bodov
  5. Kysucké Nové Mesto 18 bodov

Súťažné zápasy za KNM odohrali: Martin Jurčík, Marián Jurčík, Jozef Straka, Peter Švaňa, Pavol Zagrapan, Vladimír Sága, Maroš Mičiak, Ladislav Galvánek, Ján Brhel, Matej Kukučka, Martin Svrček, Ľubomír Bukový a Jozef Kubík.

V roku 2012 sme sa úspešne zúčastnili viacerých majstrovstiev SR v šachu mládeže:

  1. Na majstrovstvách SR v šachu mládeže v Starej Ľubovni získala Lucia Ševčíková v kategórii dievčat do 8 rokov striebornú medailu.
  2. Na majstrovstvách SR v rapid šachu mládeže v Martine dosiahli z chlapcov najlepšie výsledky bratia Pavol Mazúr a Samuel Mazúr.

Pavol Mazúr sa umiestnil v kategórii chlapcov do 10 rokov na 21. mieste a Samuel Mazúr sa umiestnil v kategórii chlapcov do 14 rokov na 22. mieste.

Dievčatá do 6 rokov a do 8 rokov odohrali spoločný turnaj, v ktorom zvíťazila Lucia Ševčíková /6 víťazstiev a 1 remíza/. Potom boli vyhodnotené kategórie dievčat do 8 rokov a do 6 rokov.

Medailové poradie v kategórii dievčat do 8 rokov:

1. miesto Lucia Ševčíková /Kysucké Nové Mesto/

2. miesto Adriána Vozárová /ŠK Láb/

3. miesto Kristína Šubjaková /Liptovská šachová škola/

Poradie v kategórii dievčat do 6 rokov:

1. miesto Lucia Ševčíková /Kysucké Nové Mesto/

2. miesto Viktória Nadzamová /Košice/

3. miesto Simona Barnášová /Slovan Bratislava/

  1. Na majstrovstvách v rapid šachu družstiev starších žiakov v Martine obsadilo KNM výborné 8. miesto. KNM reprezentovali: Jozef Kubík, Dávid Schumer, Samuel Mazúr a Lucia Ševčíková.

Výborné výsledky dosiahli Jozef Kubík a Dávid Schumer. Jozef Kubík sa umiestnil na 1. šachovnici na 2. mieste a Dávid Schumer sa umiestnil na 2. šachovnici tiež na 2. mieste. Lucia Ševčíková bola najmladšou účastníčkou majstrovstiev SR.

Na základe svojich umiestnení bola Lucia Ševčíková nominovaná do reprezentácie SR v kategórii dievčat do 8 rokov. Môže sa zúčastniť majstrovstiev Európy v Prahe /od 16.8. do 26.8.2012/ a majstrovstiev sveta v Maribore – Slovinsko /od 7.11. do 19.11.2012/. Majstrovstvá sveta sú však finančne náročné a preto sa ich pravdepodobne nezúčastní.

Šachový klub dosiahol výborné výsledky vďaka dobrej spolupráci s MKŠS Kysucké Nové Mesto,  so ZŠ Clementisova KNM a  s Centrom voľného času KNM. Sezóna 2011/2012 bola viac než úspešná a celkovo túto sezónu hodnotíme veľmi pozitívne.

Ľubomír Ševčík, predseda šachového klubu

Komentáre rss


Strana:  1
, slotcasino@gmail.com odpovedať

I saw your article well. You seem to enjoy for some reason. We can help you enjoy more fun. Welcome anytime :-)
slotsite

, dgagdsg odpovedať

Šachový klub dosiahol výborné výsledky vďaka dobrej spolupráci s MKŠS Kysucké Nové Mesto, so ZŠ Clementisova KNM a s Centrom voľného času KNM. Sezóna 2011/2012 bola viac než úspešná a celkovo túto sezónu hodnotíme veľmi pozitívne. 增大丸
日本藤素


Strana:  1