Kategória: Žiaci

Martin - KNM 3:1

Futbal starší žiaci

HODNOTENIE ZÁPASU

Po nepresvedčivom výkone nám ušli prvé jarné body. V zápase nám super vnútil svoj štýl hry, ktorému sme sa museli prispôsobiť. Predčil nás v dôraze a agresivite, čoho dôsledkom boli prehraté osobné súboje. Nedarilo sa nám udržať loptu na našich kopačkách a nepresnými prihrávkami sme sa sami dostávali pod tlak, čoho príčinou bol aj prvý gól. Potom sa naša hra čiastočne zlepšila, ale šance sme si nevytvorili. Do druhého polčasu sme nastúpili viac odhodlaní niečo s výsledkom urobiť. No po individuálnej chybe sme dostali druhý gól. Boli sme nútení otvoriť hru. Po preskupení hráčov sme si čiastočný tlak vynútili, dostávali sme sa do šancí, ale bez gólového efektu. Po rýchlom protiútoku sme inkasovali aj tretí krát. Chlapci sa. nepoložili, naopak ich to nabudilo k lepšiemu výkonu a podarilo sa nám skórovať. Záver zápasu sa niesol v štýle našej hry. Náš nepresvedčivý výkon prikladám hlavne podmienkam zimnej prípravy. Na súperovi bolo vidno, že mužstvo je zohraté, nakoľko absolvovali 14 prípravných zápasov na kvalitnej ploche, pretože majú umelý trávnik. Naša zimná príprava spočívala na tréningoch v telocvični a vo veľmi obmedzených podmienkach. Taktiež počet našich prípravných zápasov bol nedostačujúci /4 zápasy/. Z toho 2 zápasy sme odohrali na veľmi nekvalitných terénoch a 1 na škvarovom ihrisku. Iba raz v príprave sme sa dostali na umelú trávu. Aj toto je jedna z príčin nášho výkonu v prvom majstrovskom zápase. Nezaostávali sme kondične ani rýchlostne, ale na chlapcoch bolo poznať malú zápasovú prax. Dúfam, že od zápasu k zápasu sa to bude zlepšovať.

Tréner Róbert Gábor