Kategória: Aktuality, Články

Najlepší športovci KNM za rok 2007

Dňa 13.3.2008 v Dome kultúry KNM prebehlo vyhlásenie najúspešnejších športovcov KNM za rok 2007. Za účasti primátora KNM Jána Hartela, riaditeľa MKŠS v KNM Juraja Čierňavu, poslancov MsZ v KNM vedených predsedom kult.-šport. komisie Marcelom Chládkom, športovcov a fanúšikov boli udelené tieto ocenenia:

Viac foto vo fotogalérii
Kategória ŽIAK

Ladislav Jánoška zo Slovtrial teamu KNM: 6.miesto MS cyklotrial, 2.miesto ME cyklotrial, 2.miesto EP Litva, 2.miesto MSR v kat. Senior.

Peter Tichý ml. Slovtrial team: majster SR v chôdzi 2km v hale a 3000m vonku a 2.miesto na medzištátnom stretnutí SR a ČR.

Kategória JUNIOR

Peter Švaňa šach,člen ŠO Rladosť: v r.2007 bronzová medaila na MSR Juniorov, patrí medzi najlepších ml.šachistov na Slovensku, v súťaži medzi dospelými v r.2007 už víťazí aj nad medzinárodnými majstrami - Slovensko - Open Považské Podhradie (1.m.), Slovensko - Open Gabčíkovo (3.m.) a ďalšie turnaje v ČR, Ukrajine.

Kategória DOSPELÝ

Juraj Vitko atlét - bežec: 2.m. na MSR v cezpoľnom behu, 3.m. na MSR v hale na 1500m, 3.m. na MSR. v hale na 3000m, držiteľ najl. slov. výkonu v r.2007 na 1500m v hale, držiteľ platného slov.rekordu v cestnom behu na 10 km mužov do 22 rokov. Juraj Vitko prevzal aj pohár Viliama Galvánka, ktorý mu odovzdala p.Harceková.

Kategória TALENT ROKA

Roman Rezetka stolný tenis: víťaz medzinár. turnaja v Topoľčanoch za účasti 12 štátov, 1.miesto na medzinár.turnaji v Hluku i Havířove, reprezentant SR v kat.ml.žiaci, účastník reprezentácie SR v kat.st.žiakov na Medzinár. turnaji v Bratislave, v Slov. pohári mládeže SR (najvyššia bodovacia súťaž v SR) je celkovo v rebríčku na 1.m.v kat. ml.žiaci.

Kategória DRUŽSTVO

Najlepším družstvom v roku 2007 sa stáva družstvo dorastu Tenisového klubu KNM. V r.2007 získalo 3.m. na MSR. Členovia: Nehr.kpt. Rudolf Drexler, Peter a Michal Bača, Matej Dolinaj, Boris Drexler, Michal Palica, Vojtech Pubal, Miroslav Svrček.

Kategória TRÉNER ROKA

Milan Slivka tréner atletického oddielu: tréner Juraja Vitka (držiteľ slov.rekordu, jedna strieborná, 2 bronzové z MSR), Aleny Pochybovej (bronz na MSR), Antona Kubu (spoludržiteľ slov.rekordu na 10 km), Michala Kavackého 3.m. v tohoročných maratónskych tabuľkách, najrýchlejší Slovák na Bratislavskom maratóne) a ďalších talentovaných atlétov ako Ivety Liskovej, Mareka Belka, Mareka Čierňavu a Lukáša Tichého.

ČESTNÉ UZNANIA:

Igor Ševec manažér stolnotenisového klubu, ktorý začal svoju činnosť v r.2004 a nazýva sa STK XXS KNM. Začínali so 7-mi hráčmi, teraz ich majú 24. K spomenutému Romanovi Rezetkovi patria ďalší: Róbert Valúch ml. jun.repr.SR, extralig.klub STK Mostex Rača, Mikuláš Ševec 14.m. v súčasnosti ml.ž.SR, Alexander Valúch 16. hráč SR v kat.ml.ž., výborné výkony podávajú Jakub Ševec, Natália Kuchárová, Sára Bukovská, Eva Janíková.

Poďakovanie patrí aj jeho pravej ruke a tou je Róbert Valúch prof.tréner, hráč Bayernu Mníchov.

Juraj Pekárek horolezec: v r.2007 úspešne vystúpil na najvyššiu horu Európy Elbrus (5642m), na najvyššiu horu Arménska Aragats (4090m) a na najvyššiu horu Turecka Ararat (5167m). Tieto jeho výkony boli len pokračovaním úspechov z minulých rokov, keď stál na vrcholoch 5 a 6 tisíc metrov vysokých hôr Južnej Ameriky a pokoril aj 4 tisícové vrcholy v Alpách.

Mariáš Klub KNM za výnimočnú propagáciu KNM a organizáciu najväčšieho turnaja v Slovenskom pohári v mariáši. Oslavujú 15-ročné výročie založenia. Členovia: František Tóth (81 ročný!), Jozef Heglas, Dušan Mičian, Anton Ševec, Pavol Tóth, Blažej Játi, Ivan Poláček, Jozef Ondrušek, Ján Ondreáš, Ivan Lobík.

Svojim vystúpením spestrili program členovia Slovtrial teamu pod vedením p.Jánošku a dievčatá CVČ s tanečným programom. Firma VOS prostredníctvom p.Baranca darovala balíky energetickej potravy pre atlétov a futbalistov.

O najlepších športovcoch rozhoduje na základe nominácii Komisia kultúry, vzdelávania a športu pri MsÚ, ktorá má deväť členov.

Prajeme všetkým športovcom pevné zdravie, veľa usilovnej a tvrdej driny na tréningoch, vrece šťastia, stopercentné zúročenie talentu a dobrých sponzorov.