Kategória: Aktuality, Preteky

Adriana Vitková majsterkou Slovenska v polmaratóne, družstvo žien druhé, muži tretí

Bežci MKŠS – AK Kysucké Nové mesto si výborne počínali na Majstrovstvách Slovenskej republiky v polmaratóne v Bratislave, ktoré sa konali v rámci ČSOB Bratislava Marathonu 2014. Najlepší výsledok dosiahla Adriana Vitková (zverenkyňa Milana Skokana), ktorá hneď v prvom tohtoročnom vážnom štarte získala majstrovský titul.

Adriana od začiatku pretekov potvrdzovala rolu favoritky, počas celých pretekov viedla a zvyšovala náskok. Do cieľa prišla v novom osobnom rekorde v čase 1:21:50, na druhom mieste dobehla Pokorná (Slávia STU Bratislava) s takmer 4-minútovou stratou. Z našich bežkýň dobehla Alena Pochybová siedma a Veronika Otrubová desiata. Družstvo žien obsadilo skvelé druhé miesto. Ani muži sa na majstrovstvách nestratili. Jakub Benko si v polmaratónskej majstrovskej premiére utvoril osobný rekord 1:14:37, ktorý mu stačil na výborné 4. miesto. Ďalší naši bežci sa umiestnili nasledovne: 14. miesto Michal Kavacký, 24. Peter Gajdoš, 27. Vladimír Káčerík. Družstvo mužov získalo bronzovú medailu.

Najbližším významným podujatím pre bežcov Kysuckého Nového Mesta budú majstrovstvá Slovenska v cestnom behu na 10 km, ktoré sa uskutočnia u nás v Kysuckom Novom Meste 26. 4. 2014 o 16.00. Veríme, že ich prídu naši občania povzbudiť. Mgr. Milan Slivka