Kategória: Aktuality, Články

Najlepší športovci za rok 2014

Dňa 12.2.2015 v sobášnej miestnosti mestského úradu prebehlo vyhlásenie najúspešnejších športovcov KNM za rok 2014. Za účasti primátora mesta Jána Hartela, riaditeľa MKŠS Juraja Čierňavu a predsedu kultúrno-športej komisie Milana Slivku. Na základe návrhov verejnosti do ankety boli udelené tieto ocenenia:

FOTO vo FOTOGALÉRII

Kategória žiak/žiačka:

Lucia Ševčíková – šach. Na základe výsledkov z M-SR (2.miesto) bola nominovaná do reprezentácie SR na Majstrovstvá európskej únie, kde pre Slovensko získala striebornú medailu v kat. dievčat do 8 rokov.

Soňa Kohútová - atletika. Reprezentantka SR v behu v žiackej a dorasteneckej kategórii. 1.miesto na M-SR v cezpoľnom behu.

Patrik Jakubík – futbal. Bol nominovaný do slovenskej reprezentácie žiakov.Hrá I.ligu za MŠK Žilina. Na niekoľkých medzinárodných turnajoch bol ocenený ako najlepší hráč.

Kategória junior/juniorky:

Katarína Košútová – radioorientačný beh. Reprezentantka SR v radioorientačnom aj orientačnom behu. Majstrovstvá sveta junioriek 5.miesto, v družstvách 2.miesto.

Nikola Štefundová  – atletika. Reprezentantka SR v behu na 800m a 1500m junioriek. 1.miesto na M-SR na 1500m, 800m.

Kristína Ďurinová – flórbal. Je juniorská reprezentantka SR. Je najlepšia hráčka Slovenského pohára.

Kategória talent:

Kristína Jánošíková - hádzaná. Hrá v KNM s chalanmi za mladších žiakov a v Bytči za mladšie žiačky, kde v československej lige 2013/2014 obsadili 1.miesto. Na majstrovstvách  SR 2013/2014 obsadili 3.miesto.

Kategória družstvo:

Stolný tenis. Družstvo MŠK KNM sa prebojovalo v roku 2014 do extraligy. Róbert Valuch – tréner a hráč, Igor Ševec – tréner, Alexander Valuch, Pavol Valko, Mikuláš Ševec – hráči.

Kategória tréner:

Róbert Valuch – stolný tenis. Je reprezentačný tréner Slovenska. Družstvo MŠK KNM sa pod jeho vedením prebojovalo do slovenskej extraligy.

Kategória najlepší športovec:

Alexander Valuch – stolný tenis. Reprezentant SR v kat.juniorov. 2x majster Slovenska, víťaz Slovenského pohára, majster Slovenska vo štvorhre, 2.miesto na svetovom PROTOUR vo štvorhre. 9.miesto na Majstrovstvách Európy, 33-64.miesto na Majstrovstvách sveta juniorov.

Čestné uznanie:

Ján Studený - futbal. Dlhoročný aktívny člen futbalového oddielu. Do roku 1993 podporoval futbal v KNM z pozície vedúceho dopravy ZVL a to pri údržbe futbalového areálu a zabezpečenia činnosti TJ. Neskôr sa stal riaditeľom ŠK KLF OMNIA. Vo futbalovom klube MŠK pôsobil od roku 1998 ako predseda FK. V súčasnosti je predsedom ObFZ Kysúc, člen Výkonného výboru ObFZ Kysúc, delegát za ObFZ na konferenciách Stredoslovenského futbalového zväzu. Člen odvolacej komisie SsFZ, delegát za SsFZ na konferenciách Slovenského futbalového zväzu.