Kategória: Aktuality, Preteky

Víťazstvá Neslušana v Žiline a Vitka v Krásne

Jeseň zastihla bežcov AK MŠK Kysucké Nové Mesto v bežeckej pohode. V stredu 5.novembra sa v Žiline zúčastnili tradičného cezpoľného Behu 17.novembra. V kategórii chlapcov (r. 92 - 94, štartovalo 99 bežcov) zvíťazil časom 6:21 Peter Podmanický, za ním dobehol s 11 sekundovou stratou Marek Baranec, s odstupom tretí skončil F.Lišhák (Žilina). Medzi chlapcami (r. 89 - 91) dobehol  Marek Čierňava šiesty. Medzi mužmi dobehol s veľkým náskokom na 1.mieste v čase 13:12 Miroslav Neslušan pred druhým K.Džalajom (Žilina) a tretím V.Grečnárom (Žilina).

V závere sezóny si vyskúšal svoju vytrvalosť Michal Kavacký. V sobotu 8.novembra štartoval na 28.ročníku Liptovského maratónu. Zvíťazil T.Gazdarica (SkiAlp Team) pred V.Lipovským (Strážske). Michal časom 2:44:50 dobehol na 3.mieste.

Na druhý deň v nedeľu sa uskutočnil 25.ročník Krasňanskej desiatky. Po viacerých rokoch zvíťazil opäť Kysučan (naposledy to bol M. Kavacký). Obaja naši bežci Juraj Vitko a Miroslav Neslušan boli od začiatku vo vedúcej skupine, ktorá sa v priebehu pretekov postupne trhala. V druhej polovici pretekov Juraj ostatným odbehol, na druhé miesto sa prepracoval Miro Neslušan. Juraj svoj malý náskok pomaly zväčšoval, víťazný čas sa zastavil na hodnote 34:15. S 20 sekundovou stratou na 2.mieste dobehol Miro Neslušan, tretí skončil J. Fáber (Suchá nad Parnou). V stredu 12.novembra sa konalo 9.základné kolo Bežeckej ligy Žiliny. V behu na 3 km suverénne zvíťazil v čase 9:41 Miroslav Neslušan. Za ním s 13 sekundovou stratou dobehol J.Ružbársky. Tretie miesto obsadil P.Tichý (ŠKP Čadca).

V sobotu 15.novembra sa konal 25.ročník Malackej desiatky. Tempo pretekov udávali Michal Kavacký a Milan Fedák (Martin). V druhej polovici pretekov sa obaja ostatným vzdialili. M.Fedák v závere potvrdil rolu favorita. Jeho víťazný čas má hodnotu 32:47,3. Michal Kavacký dobehol so 6 sekundovou stratou na druhom mieste v čase 32:53,2. Tretí skončil P.Žiška (TJ Tatran Hybe).