Jeseň mužstva st. žiakov „B“ III. liga skupiny „ A“

Nový ročník prípravy na jesennú časť pre MFZ sme začali 7. júla 2008. Trénovali sme na hlavnom ihrisku, kde sa na tréningoch zúčastňovali hráči „A" aj „B" mužstva. Do tréningových procesov sa zapájalo 16 - 25 hráčov, kde sme sa venovali hlavne obratnosti a hry s loptou. Nie vždy hráč môže štartovať za „A" mužstvo, keďže III. liga starších žiakov je dobrá príprava do „A" mužstva. Hlavne pre tie mladšie ročníky narodenia 1995 a mladší. Chlapcom dá táto súťaž dosť skúseností do budúcich ročníkov.

Túto súťaž hrávajú prevažne chlapci narodení v rokoch 1995 a 1996, kde sa im aj v súťaži celkom darí. Po jesennej časti sú na 4. mieste, čo ako nováčik súťaže, je pekné umiestnenie. Ale tu ide hlavne o vytvorenie mužstva aj do starších vekových kategórií, kde si myslím, že sme vykročili tou správnou nohou. Do jesennej časti nastúpili v podstate všetci hráči starších žiakov, kde sa chlapci striedali aj z „A" mužstva. Zápasy odohrali títo chlapci a strelci: M. Greňo, P. Kostelný, M. Ďuriak ( 3.góly), K. Drnda, P. Tolnaj, P. Urban (1), D. Vavrek (1), M. Boris (3), M. Mozol (4), D. Holiač, V. Ficek (4), Ľ. Vlček, A. Hartiník, M. Krasňan (4), M. Gašinec (1), P. Kopičiar, P. Minárik (3), M. Jašurek (1), L. Janči (3), T. Pochyba (2), V. Pilát, R. Lončík, M. Funtek (4), A. Horák, J. Haluza, M. Bieleš.

Medzi najlepších hráčov patrili Matúš Mozol a Patrik Tolnaj, kde do zápasov nastupovali s odhodlaním neprehrať a podávali stabilné a zodpovedné výkony. Ale snahu neodopieram ani jednému chlapcovi. Najlepším strelcom, keďže máme až štyroch s rovnakým počtom 4 sú: V. Ficek, M. Mozol, M. Krasňan a M. Funtek.

Prajem chlapcom do jarnej odvety veľa športového šťastia a zdravia a „A" mužstvu starších žiakov, aby sa splnil vytúžený cieľ - postup do I. ligy.

Tibor Ďuriak - tréner